1 agosto 2010

Aforizëm nga Faik Konica


Në qoftë se Shqipëria do të vdiste ndonjëherë, atëherë në epitafin e saj duhet të shkruhet: “Shqipëria lindi nga Zoti, shpëtoi nga rastësia, vdiq nga politikanët.

10 commenti:

 1. Thenje legjendare...

  RispondiElimina
 2. Profet ishte :)

  RispondiElimina
 3. “Armiku i shqiptarit është vet shqiptari”

  RispondiElimina
 4. e di un ku e kishte hallin

  RispondiElimina
 5. Zoti e shperbleft ate njeri madhështor

  RispondiElimina
 6. ka thene te verteten dhe vetem te verteten dhe asgje tjeter pervecse te vertetes

  RispondiElimina
 7. Ehehee nuk lindin me te tille burra!

  RispondiElimina
 8. fuck him! Shqiperia eshte e gjalle, nuk ka vdekur ndonjehere, vuan pak per buk por do e mertiojme dhe ne copen tone....fuck him me keto thenie depresuese per shqiperine and fuck you all qe shkruani fjale te rreme per shqiperine, spiuna leshi!

  RispondiElimina
 9. Ky nuk eshte mbret madheshtor, kjo nuk eshte thenie per tu lartesuar! Kjo esht thenie anti shqiptare, kjo eshte thenie e nje njeriu qe nuk e do shqiperine, kjo eshte nje thenie per njerez te dobet qe mendon Faiku po e tha do e besojne! Tani ju bashke me Faikun, shkoni e mbytni veten se Shqiperia ka qene do te jete e do te rroje e sdo vdesi kurre. Shqiperia dhe shqipetaret vuajne nga njerez si Faiku qe ju thote sjane te mire...mire qe ka vdes se po te ishte sot, do e vriste rinia shqiptare me keto thenie kunder shqiptare. Skam degju ndonje vend ne bote qe nje shkrimta te shkruaje keshtu per vendin e tij dhe te pelqehet...por nuk pelqehet me siguri, Ju qe shkruani ktu nuk jeni shqiptare, ju jeni anti shqiptare qe mendoni se me nje bllog te ngjallni urrejtje mes shqiptareve por nuk do ia dilni! sic nuk ja keni dale!

  Shyqyr qe ka njerez qe se besojne kete thenie dhe ka njerez si une qe od ju shtypin kur ulni shqiperine poshte!

  RispondiElimina
 10. Po c'lidhje ka me urrejtjen... kjo qe ka thene eshte mese e vertete, Shqiperia ka marre fund dhe s'ka per tu bere ndonjehere mesa duket. S'ju ndalon njeri te jeni patriote, po shikoni mire realitetin ku jetoni dhe pranojeni.
  Jemi vend i botes se 3-te ku te tjeret mbarojne pune, dhe ku politikanet shikojne veten e tyre dhe mire bejne, kur populli rri si dele.
  Njerez qe se besojne kete thenie jane minoritet, fshati qe duket sdo kallauz.

  RispondiElimina